Wspólnota charyzmatyczna "PALNIK"

Charyzmatyczna wspólnota Palnik serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, na spotkania otwarte, które odbywać się będą w ostatnie soboty każdego miesiąca o godzinie 18:00 w salce na plebanii. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 września.

Po modlitwie i katechezie w sali, wspólnota zaprasza na Mszę Świętą o godzinie 20:00, po której - podczas prowadzonego w kościele uwielbienia - będzie posługiwać modlitwą wstawienniczą, zwłaszcza o uzdrowienie. Jest to także czas, kiedy wspólnota łączy się w modlitwie za nastolatków. Zapraszamy do przeżycia duchowego doświadczenia modlitwy i wspólnoty.

Wspólnota charyzmatyczna, która gromadzi ludzi kochających Jezusa. Tworzą ją osoby z Parafii Św. Łucji i spoza niej. Członkowie Palnika żyją w uwielbieniu mocy Boga, której doświadczają, i którą chcą się dzielić. Zgłębiają prawdy wiary, odkrywają swoją katolicką tożsamość i zapraszają innych do poszukiwania jedności, dając świadectwo ekumenizmu duchowego. Posługują modlitwą wstawienniczą oraz uczestniczą w rozmaitych dziełach w swoim bliższym i dalszym środowisku. Trwają na modlitwie, rozważają Pismo Święte, zabiegają o formację własną poprzez regularne warsztaty i konferencje, współorganizują spotkania i wydarzenia religijne. Dwa razy w roku odbywają wspólne rekolekcje wyjazdowe (weekendowe i tygodniowe).

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkania Wspólnoty organizowane są w trzecią sobotę miesiąca, wieczorem. Najpierw o godz. 18.00 wspólna Eucharystia, a następnie w sali na plebanii uwielbienie, konferencja, dzielenie się świadectwem, modlitwa wstawiennicza i czas na integrację. W trakcie spotkań wspólnoty zapewnione są zajęcia dla dzieci: formacja oraz zabawa w ramach Palnika Junior.

Kontakt:
Strona Wspólnoty Palnik wspólnota chrześcijańska