Porządek Mszy Świętych i nabożeństw

11.00 - dla dzieci szkół podstawowych;

12.30 - w int. Parafii

18.00 - studenci i młodzież

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:

7.30;

NABOŻEŃSTWA COTYGODNIOWE

Godzinki ku czci NMP - niedziela, godz. 7.00

Nabożeństwo do św. Łucji, Patronki parafii - poniedziałek po Mszy św., o godz. 18.00.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - środa o godz. 18.00. Po nowennie Msza św.

NABOŻEEŃSTWA W CIĄGU MIESIĄCA

Nabożeństwo Eucharystyczne – I niedziela miesiąca o godz. 17.30. Po Mszy wieczornej tego dnia, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00.
Wypominki za zmarłych – w niedziele o godz. 9.15.

NABOŻEŃSTWA W CIĄGU ROKU

Nabożeństwa różańcowe, majowe, czerwcowe – po Mszy Świętej o godz. 18.00.
Roraty - Adwent: poniedziałki, środy i soboty Adwentu, godz. 6.30.
Gorzkie Żale - Wielki Post: niedziela – godz. 17:15.
Droga krzyżowa - Wielki Post; piątek:
                                dla dzieci o godz. 17.00,
                                dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.45,

NABOŻEŃSTWO 40-GODZINNE

Piątek, sobota i niedziela przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata /ostatnia niedziela roku liturgicznego/.

ODPUSTY:

św. Łucji – 13 XII

św. Józefa – 19 III

SAKRAMENTY

Chrzest św. udzielany jest w I i III niedzielę miesiąca podczas Mszy św o godz. 12.30. Dzieci do Chrztu należy zgłaszać w tygodniu poprzedzającym datę przyjęcia sakramentu.

Sakrament Pokuty i Pojednania zwykle w czasie każdej Mszy św., a w wyjątkowych sytuacjach przed lub po Mszy św.

WIZYTA KAPŁANA U CHORYCH

Odwiedziny u chorych należy zgłaszać najpóźniej przeddzień wieczorem i nie zwlekać do ostatniej chwili.

POGRZEB

Liturgia żałobna powinna odbyć się w parafii zamieszkania zmarłego. Należy niezwłocznie zgłosić się do kancelarii i ustalić datę i godzinę pogrzebu. Rodzina żegna zmarłą osobę pełnym uczestnictwem we Mszy św.