15 Niedziela Zwykła 2024

14 lipca 2024

1.     CZAS SPOWIEDZI

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym prosimy Parafian, aby korzystali ze spowiedzi w dni powszednie przed Mszą św.

2.     DIECEZJALNA NOWENNA

Zgodnie z zaleceniem kurialnym w dniach 19 – 27 lipca będziemy uczestniczyć w Diecezjalnej Nowennie w ramach obchodów 100 rocznicy przybycia Świętej Siostry Faustyny do Ostrówka. W ten sposób wspólnota diecezjalna przygotuje się duchowo w każdej parafii do obchodów tego wydarzenia w Ostrówku 28 lipca. W naszej parafii tę nowennę będziemy w dni powszednie odmawiać po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do udziału w tej nowennie.

3.     TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA

W lipcowe dni, które dla tak wielu są czasem wakacji i urlopów, będziemy przeżywać w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Rozszerzone wspomnienie Patrona Kierowców i Podróżujących w tym roku przypada w dniach 21 – 28 lipca 2024 r. Dlatego w najbliższą niedzielę, tj. 21 lipca po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych i rowerów. Będziemy za wstawiennictwem św. Krzysztofa, Patrona automobilistów, prosić o bł. Boże dla kierowców i wszystkich użytkowników dróg, aby bezpiecznie dotarli do celu podróży. A w niedzielę 28 lipca włączymy się w zbiórkę funduszy na środki transportu dla misjonarzy.

Każdy z nas może indywidualnie włączyć się w tę zbiórkę, jaką organizuje MIVA POLSKA. Dodatkowe informacje na plakacie umieszczonym w gablocie.

4.     Tygodnik Idziemy…

Polecamy