2 Niedziela Wielkanocna 2024

Bożego Miłosierdzia

7 kwietnia 2024

1.     NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół tego dnia, oddaje uroczyście cześć Miłosierdziu Bożemu jako największemu przymiotowi Boga. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.

Udziela się również odpustu zupełnego wiernym, którzy w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed Najśw. Sakramentem Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie Jezu miłosierny, ufam Tobie.

O godz. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, gdzie za wstawiennictwem św. Faustyny orędowniczki Miłosierdzia Bożego i naszej patronki św. Łucji będziemy dobrego Boga prosić o potrzebne łaski dla każdego z nas, naszych rodzin, naszej parafii i całej Ojczyzny.

Zebrane tego dnia ofiary na tacę, zostaną przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dodatkowa adoracja po Mszy św. wieczornej do 21.00.

2.     TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W tym szczególnym czasie otoczmy potrzebujących naszą modlitwą i dobrymi uczynkami.

3.     UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

Jutro w liturgii Kościoła przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej świątyni tego dnia o godz. 7.30; 9.00; 18.00.

4.     WIECZÓR BIBLIJNY U ŚW. ŁUCJI

Ks. Zbigniew serdecznie zaprasza na kolejny Wieczór Biblijny, który odbędzie się w najbliższą środę, 10 kwietnia 2024, w godz. 19.00-20.30, w sali na plebanii. Będziemy kontynuowali lekturę Prologu Ewangelii wg św. Jana.

5.     TACA INWESTYCYJNA

Zgodnie z zapowiedzią w najbliższą niedzielę taca inwestycyjna. Zebrane fundusze pozwolą na przeprowadzanie bieżących napraw i remontów oraz podjętych przez parafię projektów inwestycyjnych. W ostatnim czasie cieknący dach na plebani został naprawiony.

Czekamy na fundatorów, którzy swoją ofiarą wesprą odrestaurowanie figury MB, ołtarza polowego i budowę zakątka różańcowego.

6.     PRZYGOTOWANIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30, ostatnie spotkanie dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. katecheza formacyjna dla rodziców.

7.     BEZPOŚREDNIE PRZYGOTOWANIE DO KOMUNII ŚW. – PRÓBY

Propozycja terminów trzech prób dla dzieci i rodziców z SP217:

1 próba: 15.04 -3a; 16.04 - 3bc; 17.04 - 3d; 18.04 - 3e

2 próba: 22.04 - 3a; 23.04 - 3bc; 24.04.- 3d; 25.04 - 3e

3 próba: 6.05 - 3a; 7.05 - 3bc; 8.05 - 3d; 16.05 - 3e

Wszystkie próby po wieczornych Mszach Świętych, a w maju dodatkowo po nabożeństwie majowym. Uczniowie STO ustalą z P. katechetką czas prób.

8.     DIECEZJALNE SPOTKANIE KÓŁ RÓŻAŃCOWYCH

W sobotę 27 kwietnia w Nowym Dworze Maz. odbędzie się diecezjalne spotkanie Kół Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. Zgłoszenia kierujemy do P. Anny, która zajmuje się organizacją wyjazdu w ramach parafii. Przewidywany koszt wyjazdu – 60 zł.

9.     AKCJA PUNKTU PARAFIALNEGO CARITAS

Do naszego Zespołu Caritas zwrócił się ks. Oleg Petrashko, który jest Dyrektorem Caritas Grodno w Białorusi z prośbą o wsparcie. Chcielibyśmy zorganizować zbiórkę żywności, ubrań oraz przeznaczyć środki z kwietniowej niedzieli chleba na ten cel. Każdego dnia Ksiądz ze współpracownikami wydaje ok. 200 obiadów, przekazują paczki dla osób potrzebujących. Caritas w Grodnie ze względu na procedury celne może przyjąć określone produkty: mąkę, cukier, makaron, ryż, kasze, słodycze. Dary dla Caritas w Grodnie (wymienioną żywność, ubrania) można przynosić 20 kwietnia w godzinach 10-13 do dawnej kaplicy tam będą wolontariusze, którzy będą odbierać dary.

10. ROZLICZENIE PIT-u

Za tydzień będzie możliwość skorzystania z pomocy w rozliczeniu podatku dochodowego PIT. Pan Tomek będzie do dyspozycji w salce na plebanii w godzinach 8.30- 12.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w kruchcie kościoła.

11. Tygodnik Idziemy…

Polecamy